
Een pittig vervolg voor samenwerking Kwekkeboom en Old Amsterdam
CaféKwekkeboom en Old Amsterdam breiden hun samenwerking uit met een nieuwe snackinnovatie: de Kwekkeboom Old Amsterdam Jalapeño bitterbal. Na het succes van de gezamenlijke kaasbitterbal introduceren beide merken een variant waarin de karaktervolle smaak van Old Amsterdam kaas wordt gecombineerd met de kenmerkende krokante paneerlaag van Kwekkeboom en een milde, toegankelijke hitte van groene jalapeño pepers.
De lancering sluit aan bij een duidelijke verschuiving in het borrelsegment. Consumenten kiezen steeds vaker voor gedurfde, pittige smaken. Pittig ontwikkelt zich van niche tot vaste waarde binnen het snackschap. Tegelijkertijd vindt de borrel steeds vaker thuis plaats: inmiddels beschikt ongeveer één op de vijf Nederlandse huishoudens over een airfryer, en dat percentage blijft groeien (Volkskrant, januari 2026).
Beide merken spelen hierop in door hun expertise samen te brengen. Waar Old Amsterdam staat voor een bekroonde kaassmaak, levert Kwekkeboom de krokante paneerlaag die maximale textuur garandeert uit oven of airfryer. De toevoeging van jalapeño pepers voegt een pittige dimensie toe die breed toegankelijk blijft.
“Deze Jalapeño bitterbal is een volgende stap in onze gezamenlijke ambities,” zegt Koen Brink, Brandmanager Old Amsterdam Nederland. “Het product combineert karakter, pit en kwaliteit op een manier die past bij hoe consumenten het borrelmoment vandaag de dag invullen.” Arina Abbring, Marketing Manager Kwekkeboom, vult aan: “De Jalapeño bitterbal is een logische en gedurfde uitbreiding op onze Oven & Airfryer-lijn, die al jaren inspeelt op de behoefte aan gemak én premium kwaliteit.”
De Kwekkeboom Old Amsterdam Jalapeño bitterballen zijn geschikt voor bereiding in zowel oven als airfryer en vanaf week 11 verkrijgbaar bij Albert Heijn, in de vriesafdeling naast het overige Kwekkeboom Oven & Airfryer-assortiment.














