MetaChef en Stichting Vakbekwaamheid Horeca (SVH) gaan samenwerken in de uitbreiding van de leermiddelen van SVH. Met behulp van interactieve en levensechte 3D-modellen in het digitale lesmateriaal wordt leren nog aantrekkelijker gemaakt voor leerlingen en studenten. Ook docenten kunnen hun lessen nog beter ondersteunen en delen met interactieve beelden.
Hiermee speelt SVH in op de snel veranderde wijze van opleiden. “Tijdens de lockdowns hebben we gezien hoe digitaal onderwijs een vlucht heeft genomen. Nu een steeds grotere groep scholen dit gebruikt, moet dit lesmateriaal net als met boeken telkens worden aangepast aan de eisen en wensen. SVH ziet het als haar opdracht om wensen van zowel onderwijs als de branche mee te wegen in de ontwikkeling van leermiddelen”, aldus Ricardo Eshuis, directeur SVH.
De 3D-modellen worden de komende maanden geïntegreerd in de online licentie voor vmbo HBR (Horeca, Bakkerij en Recreatie) en in de mbo-licenties voor Keuken, Bediening en Manager Ondernemer Horeca.
AR en VR
Een volgende stap in de samenwerking tussen SVH en MetaChef is het aanbieden van AR- en VR-toepassingen. De afkorting AR staat voor augmented reality, wat betekent ‘toevoegen’ aan de realiteit. Zo krijg je via een smartphone, tablet of speciale bril virtuele objecten te zien in je omgeving alsof ze er echt zijn. “Een mooi voorbeeld is het praktisch oefenen met indekken van couverts via augment reality. Op deze manier kan theorie en praktijk nog beter gecombineerd worden. Dat is locatie-onafhankelijk, efficiënter en dus minder kostbaar”, aldus Oude Luttikhuis.